Citur, Lielbritānijā koncentrētās akcijas – īpaši celtniecības un bankas – paaugstinājās attīstības iespaidā.

Mārciņa attiecībā pret eiro vairāk nekā sešu mēnešu laikā ir izbaudījusi lielāko pacēlumu, jo arī viss akciju klāsts šodien runāja par labajām ziņām, kas saistītas ar ”Brexit.”

Sterliņu mārciņa pieauga līdz trīs mēnešu augstākajam līmenim attiecībā pret dolāru, piektdienas pēcpusdienā sasniedzot 1,27 USD, pēc tam, kad ES Padomes prezidents Donalds Tusks paziņoja, ka redzējis “daudzsološus signālus” par darījuma iespēju.

Atbildot uz to, JP Morgan palielināja aplēses par Lielbritānijas aiziešanu no ES ar darījumu no 5% līdz 50%.

Kopš ceturtdienas tā pacēlusies par gandrīz 4%, un tas ir mārciņas lielākais divu dienu ieguvums kopš Brexit balsojuma 2016. gada jūnijā.

Salīdzinot ar eiro Lielbritānijas valūtas kurss pieauga pat par 1,4% līdz 87,20 pensiem.

Un tā nebija tikai sterliņu mārciņa, kas piektdien sasniedza jaunas virsotne ar ES līderu teiktajiem vārdiem, kas uzvedināja uz domām par to, ka ir redzamas Brexit sāgas beigas.

Taylor Wimpey, Persimmon un Berkeley Group piektdien bija desmit lielāko FTSE 100 dalībnieku konkurencē.

Tādas aizdevēju akcijas kā Lielbritānijā koncentrētu vadošo uzņēmumu  Royal Bank of Scotland un Lloyds Banking Group, guva lielus ieguvumus – vairāk nekā 10%, bet FTSE 250 pieauga pat par 3%.

Arī Eiropas akcijas baudīja pozitīvo sarunu stimulu, jo visas Eiropas Stoxx 600 agrīnās tirdzniecības laikā pieauga par 1,2%.

Mārciņa sāka strauji pieaugt ceturtdienas pēcpusdienā pēc tam, kad Īrijas premjerministrs Leo Varadkars paziņoja, ka “tagad ir pilnīgi pārliecināts”, ka Lielbritānija vēlas noslēgt Brexit darījumu un ka to ir iespējams izdarīt līdz oktobra beigām.

JP Morgan sacīja, ka Varadkara komentāri, kas tika izteikti neilgi pēc tikšanās ar Borisu Džonsonu, iespējams, varēja “visu mainīt”.

Īrijas valdības obligācijas pēc Varadkara komentāriem palielinājās, savukārt Īrijas akcijas pieauga par 3%, sasniedzot augstāko punktu trīs mēnešu laikā.