Neskatoties uz ārējiem solījumiem apkarot klimata krīzi, tehnoloģiju gigants atbalsta organizācijas, kas cīnās pret klimata likumdošanu

Saskaņā ar nesen atklātiem dokumentiem Google ir ziedojusi vairāk nekā ducim organizāciju, kas noliedz klimata izmaiņas.

Tādas grupas kā Konkurences uzņēmumu institūts un Amerikas Konservatīvo savienība no tehnoloģiju giganta saņēma “ievērojamu” ieguldījumu, atklāj Google caurspīdīguma dokuments.

Šīs grupas aktīvi cīnījās pret tiesību aktiem klimata jomā – tieši pretēji Google publiskajam solījumam steidzami rīkoties, lai novērstu klimata krīzi.

Paziņojums par Google vietnes caurspīdīguma sadaļu izvairās no tiem uzņēmumiem ar kuriem tā sadarbojas vai sniedz finanšu ziedojumus.

“Google sponsorēšana vai sadarbība ar trešo personu organizācijām nenozīmē, ka mēs atbalstām šo organizāciju darba kārtību, to rīkotos pasākumus vai aizstāvības pozīcijas, kā arī to vadītāju vai dalībnieku viedokļiem mēs nepiekrītam” teikts paziņojumā.

Bijušais Google priekšsēdētājs Ēriks Šmits 2014. gadā tika nopratināts par to, vai Google atbalsta klimata pārmaiņu noliedzošo spiediena grupu, uz ko  viņš atbildēja, ka tā ir “kaut kāda kļūda”.

Viņš radio šova vadītājam, kurš viņu iztaujāja, sacīja, ka Google “nevajadzētu pielīdzināt šādiem cilvēkiem” un teica, ka tas vairs neatkārtosies.

Taču pārstāves pavēstīja The Guardian, ka uzņēmums turpina sniegt finansiālu atbalstu pretrunīgi vērtētām grupām: “Mēs neesam vienīgie no uzņēmumiem, kas sniedz ieguldījumu organizācijām, vienlaikus stingri nepiekrītot to klimata politikām.”

Septembrī Google darbinieki masveida izbraukuma laikā pievienojās citu tehnoloģiju firmu darbiniekiem, lai atbalstītu globālo klimata streiku. 

Toreizējā emuāra ierakstā Klimata jomu vērsta Google darbinieku grupa uzsvēra dažus no darījumiem un finansējumiem, ar kuriem uzņēmums bija saistīts, un tas bija pretrunā ar tā sabiedrisko nostāju par klimata izmaiņām.

“Google Cloud nodrošina ievērojamu ieņēmumu licencēšanas infrastruktūru, mašīnu apguvi un inženieru talantus fosilā kurināmā uzņēmumiem, solot viņiem palīdzēt ātrāk iegūt degvielas rezerves,” teikts paziņojumā. 

“Arī Google iegulda esošajā, nāvējošajā lietu stāvoklī. 2018. gadā uzņēmums finansēja 111 kongresa dalībniekus, kuri vismaz 90 procentos no balsojumiem bija pret klimata likumdošanu.”

Pirms darba ņēmēju streika Google paziņoja par “vēsturē lielāko korporatīvo atjaunojamo energoresursu iegādi”, kas ietvēra 18 jaunus enerģijas darījumus, kas palielinās tā vēja un saules enerģijas līgumu daudzumu par 40 procentiem.

Darbinieku grupa cer, ka Google darīs vēl vairāk lietas labā un pārtrauks visus līgumus ar fosilā kurināmā uzņēmumiem un atcels finansējumu klimatu noliedzošajiem lobētājiem un politiķiem.

“Kā indivīdi mēs jūtamies vieni, saskaroties ar klimata izmaiņām,” paziņoja grupa. “Bet, ja mēs rīkojamies kopā – ja mēs rīkojamies tagad -, mēs varam veidot labāku nākotni.”